DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO 5-6.08.2017r.

Data od: 2017-05-22 do: 2017-08-06

W imieniu Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Fundacji GOPR zapraszam na weekend pełen atrakcji.

 

 

DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO

Fundacja GOPR oraz Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju serdecznie zapraszają do Krynicy-Zdroju na organizowany w dniach 5-6 sierpnia Ogólnopolski Dzień Ratownika Górskiego połączony z obchodami Jubileuszu 65-lecia GOPR w Polsce.

 

Będzie to największa wakacyjna impreza charytatywna promująca ratownictwo w górach, turystykę i bezpieczne zachowanie na szlaku

 

Ratownicy grup GOPR z całej Polski przygotowali szereg atrakcji dla miłośników gór, rodzin oraz najmłodszych pociech:

-pokazy specjalistycznego sprzętu

-pokazy akcji ratunkowych

-pokazy psów ratowniczych

-rozmowy z ekspertami

-wystawy zdjęć

-piesza wycieczka na Jaworzynę z ratownikami GOPR -górski plac zabaw -Miasteczko Mercedesa dla dzieci -gry elektroniczne -ścianki wspinaczkowe -tor przeszkód i inne atrakcje dla dzieci -loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami -jazda testowa samochodami marki Mercedes -zabawa "Górska Przygoda" z nagrodami -I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Górskiej -jarmark rękodzieła i wyrobów naturalnych -koncerty zespołów: Propaganda Dei (Szczecin) oraz Małżeństwo z Rozsądku ( jedna z ciekawszych formacji artystów z kręgu tzw. Krainy Łagodności).

 

Przez cały czas trwania imprezy do wygrania będą wysoce wartościowe nagrody przekazane od Sponsorów Fundacji GOPR oraz Partnerów Dnia Ratownika Górskiego!

 

 

 

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Górskiej

Jeśli jesteś entuzjastą i uprawiasz amatorsko — turystykę górską, wspinaczkę, narciarstwo, lubisz aktywnie spędzać czas w górach,fascynuje Cię przyroda świata gór, lubisz odkrywać nowe szlaki i historię z nimi związaną, wreszcie lubisz rywalizację i chcesz się sprawdzić z innymi, to właśnie dla Ciebie zapraszamy na:

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Górskiej organizowany w ramach Dnia Ratownika Górskiego w Krynicy (6 sierpnia o godzinie 10:00 na deptaku)

 

Zapewniamy doskonałą zabawę, cenne nagrody, możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności górskich.

 

Zapraszamy do udziału wszystkich turystów, wspinaczy, narciarzy niezwiązanych profesjonalnie z górami.

(W konkursie nie mogą brać udział: przewodnicy i ratownicy górscy, instruktorzy wspinaczki i narciarstwa, pracownicy Lasów Państwowych oraz parków narodowych, przodownicy PTTK).

 

 

JARMARK REGIONALNY

Jarmark Regionalny stanowi wydarzenie towarzyszące imprezie organizowanej przez Fundację GOPR - Dzień Ratownika Górskiego Jest to największe tego typu wydarzenie w Krynicy-Zdroju podczas tegorocznych wakacji. Wśród ponad 80 stoisk znajdziemy rękodzieło tradycyjne, ludowe i nowoczesne, wyroby naturalne, biżuterię, ceramikę, hafty, obrazy, rzeźby, wyroby z: wikliny, filcu, kamienia, szkła, jadwabiu, suszu i wiele innych oryginalnych i wyjątkowych produktów tworzonych z pasją!

 

 

ŚDM na BIS!

ŚDM na bis to koncert zespołu Propaganda Dei, który wystąpił podczas Trzeciego Synaju Diecezji Tarnowskiej w Krynicy-Zdroju w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Tego, co działo się w Pijalni Głównej, kiedy na scenę wyszedł Zespół nie da się zapomnieć! Mieszanka niezwykłej energii, radości, żywiołu i porywających melodii porwała tłumy!

Zapewne nikt z uczestników krynickiego Synaju nie zdawał sobie sprawy z tego, że miał to być pożegnalny koncert Zespołu... Jednak zamykając drzwi - Bóg otworzył Zespołowi okno z widokiem na nowe możliwości!

 

Propaganda Dei jak obiecała - tak powraca do Krynicy! Z nową siłą, z jeszcze większą energią, z wyjątkowymi muzykami i nowymi piosenkami ściągną z kanapy największych leniuchów! Zatem... załóż wygodne buty i przyjdź z Przyjaciółmi na krynicki Deptak 5 sierpnia na koncert Zespołu połączony z modlitwą Apelu Jasnogórskiego, czyli... takie małe ŚDM na bis!

 

ŚDM na bis! wpisuje się w szereg wydarzeń w całej Polsce, jakie są organizowane pod hasłem „ŚDM – kontynuacja”.