Spotkanie autorskie „Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie” - 27.04.2017r.

Data od: 2017-04-19 do: 2017-04-27

Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju serdecznie zaprasza na spotkanie z Elżbietą Tomczyk-Miczką, autorką książki „Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie”, 27 kwietnia (czwartek), g. 16.00 (czytelnia Biblioteki Publicznej, al. inż. L. Nowotarskiego 1, pod dolną stacją kolejki linowej na Górę Parkową). Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki wraz z autografem autorki.

 

 

Książka  „ Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie” to tylko pozornie historia 80-letniej karczmy na obrzeżach uzdrowiska Krynicy- Zdroju. Ten zacny jubileusz to powód, by w tle pokazać dzieje kurortu, jego początki i rozwój, słynnych Kryniczan i znamienitych gości. Specyfika tego skrawka Sądecczyzny z folklorem Łemków,  poczet wspaniałych ludzi: lekarzy, społeczników i artystów tej klasy co utożsamiani  z Krynicą malarz Nikifor  Krynicki i śpiewak Jan Kiepura – to tematy, które ukraszają wydawnictwo merytorycznie i  artystycznie.

 

Przez wiele lat przez ściany „Cichego Kącika” przewinęły się rzesze gości, w tym elity kulturalne, polityczne i biznesowe. Książka w przyjazny sposób  wprowadza nas w  kulisy prowadzenia restauracji,  jej metamorfozy, wspomnienia o kultowych dancingach z czasów PRL, a na koniec  poznajemy klucz do sukcesu, którego tajemnicę zdradza właściciel, pan Dariusz Mikulski, czterokrotny zdobywca tytułu najlepszej karczmy w Polsce w konkursie Poland 100 Best Restaurants. Wydawnictwo zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, wydawcą jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie „Aleja Podróżników” z Krakowa.

 

Najbliższe wydarzenia