facebook instagram
wróć do listy noclegów

Dom na Łąkach

Izby 35, 38-315 Izby
tel. Powiedz, że dzwonisz z www.krynica.pl

Informacje o obiekcie

Możesz u nas robić wszystko, ale zacznij po prostu od robienia nic.

 

Gdzieś tam, hen daleko, na granicach dzikich krain Beskidu Niskiego i zapomnianego świata Łemków,
ponad dwadzieścia lat temu pojawił się Dom. Nietuzinkowy,  stworzony własnymi rękami ze starej chyży
oraz marzeń o porzuceniu miasta. Ten Dom to nasz dom, do którego właśnie teraz chcemy Cię zaprosić.

 

 Wokół Domu są  hektary  łąk, lasów i baśniowych strumyków czekających na małych odkrywców; naturalny plac zabaw tworzy też sekretny wąwóz, drewniane domki, a nawet... niewielki samolot.

 

W świetlicy znajdziesz książki oraz gry dla młodszych, jak i starszych; nie martw się też o dziecięce krzesełka czy dodatkowe łóżka dla najmłodszych - wszystko jest na miejscu.

 

Nie mamy telewizora, a nawet i o zasięg czasem trudno, dlatego pokaż rodzinie zabawy z dzieciństwa, do których sam jeszcze wzdychasz.

 

 

 

STARY DOM

Pierwotnie w Starym Domu znajdowały się aż trzy pokoje dla gości, kiedy jednak córki zaczęły dorastać i potrzebować więcej miejsca dla siebie, zmieniliśmy układ pomieszczeń. Dzisiaj mieści się tu tylko jeden pokój, dlatego z pewnością nie grozi Ci słyszenie innych gości przez ścianę. No, co najwyżej usłyszysz nas, bo Stary Dom to właśnie dom, w którym mieszkamy. Okna wychodzą na ogród, co w sezonie wiosenno - letnim może powodować zawrót głowy, gdy zapach dzikiej róży wkrada się po cichu przez uchylone okno. W Starym Domu mieści się także jadalnia, do której Cię zapraszamy na śniadania i obiadokolacje.

 

 

 

DOM ZA POTOKIEM

Dom za Potokiem powstał ze starych łemkowskich chyży z Łabowej oraz Czyrnej. Poza beskidzką duszą jest w nim przestronny salon z czerwonymi kanapami, szeroki stół do grania w planszówki wieczorową czy deszczową porą, cichy taras do kontemplacji życia oraz niewielki aneks kuchenny.

Chociaż karmimy na miejscu, możesz przywieźć coś swojego do lodówki, mieszczącej się na parterze. O kawę i herbatę nie musisz się martwić, już na Ciebie czekają!

 

 

 

DOM OD LACKOWEJ

Mieści się vis a vis Starego Domu, w którym mieszkamy. Osobne wejście jest ukryte pod zadaszonym tarasem, na którym z każdym dniem coraz chętniej zostaje się nieco dłużej, niż się planowało. Pierwotnie budynek pełnił funkcję dwojakową - na parterze służył jako garaż, a na piętrze jako pokój dla gości w sezonie letnim. Dużo się od tamtej pory pozmieniało...

 

CENNIK >>

 

Więcej informacji

więcej informacji na stronie www >> https://izby.com.pl/
e-mail: dom@izby.com.pl

Opis pokoi

STARY DOM:

Pokój Łemkowski dla 3 - 4 osób 

 

Układem może przypominać niewielkie mieszkanie, bo ma przedsionek na ubłocone po spacerach buty, część z rozkładaną kanapą oraz pojedynczym łóżkiem, a także dodatkową, zamykaną przesuwanymi drzwiami sypialnię z łóżkiem małżeńskim.

Drugie drzwi w sypialni prowadzą do drewnianej łazienki z niewielką wanną, ale za to sporym lustrem i miejscem na wszystkie kosmetyki świata. Jest także kredens z lodówką, czajnikiem oraz niezbędny zestaw do zrobienia sobie przyjemności w postaci kawy czy herbaty. 

 

 

 

DOM ZA POTOKIEM:

Pokój Drewniany dla 3 - 4 osób 

 

Pokój Drewniany znajduje się na parterze Domu za Potokiem i spokojnie pomieści większą rodzinę, bo ma i łóżko małżeńskie, i łóżko pojedyncze i do tego rozkładaną kanapę. Jest też wygodna łazienka, stolik do wspólnych gier oraz ogromna szafa, która zmieści nawet Narnię. 

 

 

 

Pokój Południowy dla
3 - 4 osób 

Pokój Południowy zajmuje bardziej kameralną część Domu za Potokiem, dzięki czemu okna wychodzą z jednej strony na łąki, a z drugiej na zagajnik rosnący przy tytułowym Potoku.

Mieści się tutaj małżeńskie oraz pojedyncze łóżko, a także rozkładana kanapa, która w ciągu dnia naturalnie zamienia się w czytelniczy kącik. Łazienka ucieszy przede wszystkim miłośników długich kąpieli, bo odpoczywając w granatowej wannie, można jednocześnie bezwstydnie podziwiać przez okno gwiazdy. 

Czas przecież i tak tu płynie wolniej…

 

 

 

Pokój Zachodni dla 3 - 4 osób 

Pomieści się tutaj większa rodzina. W Pokoju Zachodnim znajdziesz bowiem łóżko małżeńskie, łóżko pojedyncze oraz rozkładaną sofę. Na dodatkowe łóżeczko dla maluszka czy legowisko dla psiaka także jest jeszcze miejsce! Sympatyczne biurko niemal zachęca do stworzenia przy nim wielkiego dzieła, a myjąc w łazience zęby, nietrudno stracić rachubę czasu patrząc przez okno na falujące na wietrze łąki…

 

 

 

Pokój nad Gankiem dla
1 - 2 osób 

Pokój nad gankiem mieszczący się w Domu za Potokiem jest idealny dla gości podróżujących pojedynczo lub szukających miejsca na romantyczne tete-a-tete we dwójkę. Znajdziesz w nim szerokie łóżko małżeńskie, biurko oraz wygodną łazienkę z prysznicem. 

 

 

DOM NA LACKOWEJ

 

 

Pokój Letni dla
2 - 3 osób 

To spełnienie marzeń o własnym, przytulnym gniazdku - jest więc ogromne drewniane łóżko, kanapa, stolik, lodówka, czajnik, a nawet ukryta w szafce
herbata i kawa. Warto też wspomnieć o szerokiej wannie w łazience. 

Ten pokój jest jednym z pierwszych, do których zaprosiliśmy naszych gości i z uwagi na osobne wejście, będzie miłą propozycją dla tych lubiących większy spokój. 

 

 

 

Pokój Lackowy dla 3 - 4 osób 

Szerokie małżeńskie łóżko, rozkładana kanapa, fotel, stolik na kawę, łazienka
z prysznicem oraz własny taras… To wciąż pokój czy już kawałek nieba?

Z jednej strony ma widok na podwórko i odnowione łemkowskie chyże, z drugiej na cichy zagajnik. To właśnie tam może Cię skusić kameralny taras, gdzie jedynym Twoim towarzystwem będą drzewa i ptaki. W pokoju znajdziesz także lodówkę, czajnik oraz kawę i herbatę. 

A teraz wyobraź sobie siebie z kubkiem w dłoni, odpoczywającego właśnie na tarasie, gdzieś tam, na beskidzkim końcu świata…

 

 

Okolica

Przejdź przez drzwi do zapomnianego świata Łemków

 

Beskid Niski to kraina o niezwykłej historii. Warto wyruszyć jej śladami, aby móc zacząć odnajdywać ukryte po dolinach zdziczałe sady, austriackie cmentarze czy malownicze cerkwie. 

 

Dzika Dolina Bieliczna

Dolina leży u stóp Lackowej. Po tej niegdyś kipiącej życiem miejscowości pozostała charakterystyczna, biała cerkiew oraz niewielki cmentarz. To jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicy. Poznawanie Bielicznej możesz połączyć z wejściem na Lackową. Wejście do doliny znajduje się na końcu Izb, a przy skręcie na szutrową drogą zobaczysz dużą, drewnianą tablicę. Na pewno trafisz! 



Ciche Ropki

Do Ropek możesz dojechać lub dojść pieszo przez las. To piękna łemkowska wieś, w której współcześnie mieszkają przede wszystkim gospodarze agroturystyk oraz artyści. W Ropkach często odbywają się warsztaty i kameralne koncerty, o których zawsze staramy się pisać na swojej stronie. To piękne miejsce na cichy, niespieszny spacer. 



Cmentarz na Rotundzie i stadnina w Regietowie 

Na szczyt Rotundy prowadzi szlak czerwony. Trasa, początkowo dość stroma, robi się później przyjemniejsza i już po 2 km trafiasz na szeroką leśną polanę z unikalnym cmentarzem wojennym. Łącznie pochowano tu 54 żołnierzy - austriackich oraz rosyjskich, którzy zginęli na okolicznych wzgórzach w 1915 roku. Charakterystyczną cechą Rotundy jest 5 wież, wokół których znajdują się groby. 

Odwiedziny Rotundy warto wykorzystać jako pretekst do poznania Regietowa. Znajdziesz tu jedną z najbardziej znanych hodowli koni huculskich, studencką bazę namiotową przy strumieniu oraz dzikie łąki w pobliskim Regietowie Wyżnym. 


Zapomniana Nieznajowa

Nieznajowa to kolejna miejscowość, która podczas akcji Wisła zniknęła z map i świadomości. Dzisiaj znajdziesz tu prywatne schronisko sezonowe, niekończące się łąki oraz… drzwi. Są symbolem nieistniejąca już świata Łemków. Przechodząc przez ich próg na chwilę naprawdę można uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu były tu dwa tartaki, szkoła, a nawet poczta. 



Murale w Grybowie

Jak jednak jeszcze bardziej poczuć klimat Beskidu Niskiego? Najlepiej wybrać się w podróż śladami murali upamiętniających mieszkańców Grybowa. Wszystkie murale,
a także inne atrakcje tego miasteczka znajdziesz na tej mapie. 

 

Zagroda Maziarska w Łosiu i Zagroda edukacyjna Dziubyniłka 

Co roku kilkaset wozów wypełnionych maziami, smarami i olejami zaczynało w tej łemkowskiej wsi swą wędrówkę w kierunku Litwy, Węgier, a nierzadko również i dalekiego Siedmiogrodu. Odwiedzając Zagrodę w Łosiu cofniesz się w czasie, oglądając tradycyjne chyże czy uczestnicząc w warsztatach wyrabiania drewnianych łyżek lub szmacianych lalek. 

Dziubyniłka zachwyci Cię ponad stuletnymi eksponatami. Właściciele to rodowici Łemkowie, a ich zajęcia artystyczne (np. przygotowywanie tradycyjnych pisanek) czy kulinarne (pieczenie knysza czy gotowanie kiesełyci), zostaną na długo w Twojej pamięci.

 

Szlak Architektury Drewnianej 

Dla miłośników architektury Beskid Niski to prawdziwa perełka. Tylko w naszym bliskim sąsiedztwie znajdują się cztery drewniane cerkwie, z czego aż trzy są wpisane na listę UNESCO. Najbliższa cerkiew znajduje się w Banicy (2 km). Pozostałe to niesamowite cerkwie w Kwiatoniu (20 km), Brunarach (10 km) oraz Powroźniku (22 km).
Pełną mapę znajdziesz tutaj. 

  

Rzuć wszystko i chodź w góry

Na wycieczki zabierz ze sobą mapę okolicy, wygodne buty, wodę i coś do zjedzenia. Jeśli chcesz korzystać z nawigacji polecamy strony mapy.cz oraz mapa-turystyczna.pl gdzie znajdziesz wszystkie szlaki turystyczne.  

Uwaga - mapy najlepiej pobrać w wersji offline. W wielu miejscach w Beskidzie Niskim nie ma zasięgu! 

Najwyższa Lackowa 

Naszego Domu strzeże majestatyczna góra Lackowa o wysokości 997 m n.p.m.
To najwyższy szczyt całego pasma Beskidu Niskiego, który zalicza się do Korony Gór Polski. Podejście - zwłaszcza od strony zachodniej - jest miejscami bardzo strome, jednak satysfakcja po dojściu na szczyt jest zdecydowania warta wysiłku! 

Na taką wycieczkę warto poświęcić pół dnia, aby na spokojnie czerwonym szlakiem wdrapać się na górę, a następnie skręcić zaraz za Przełęczą Pułaskiego na nieoznaczoną drogę w stronę doliny Bielicznej. 

 

Widokowe wzgórze Łan 

Jeśli szukasz pięknych widoków, nie możesz ominąć niepozornego wzgórza Łan nad Tyliczem. Ten niewielki, porośnięty łąkami szczyt najlepiej poznać idąc niebieskim szlakiem Śladami Konfederatów Barskich. Rozciąga się stąd przepiękna panorama na beskidzkie lasy oraz doliny. Droga na Łan z Tylicza ma niecałe 2 km, dlatego to dobry pomysł na krótszy spacer.

 

Odludny Magurski Park Narodowy

Pobliski Magurski Park Narodowy to chyba jedno z najdzikszych miejsc w okolicy.
Nic dziwnego, że stał się domem dla takich zwierząt jak wilk, ryś czy nawet niedźwiedź. Warto zajrzeć też do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Krempnej.

 

Oryginalna Krynica Zdrój

Znajdziesz tu stare wille, wspaniałe lody, całoroczny tor saneczkowy oraz lodowisko. Fontanny i łabędzie stworzone z kwiatowych dekoracji dodają temu miejscu ciekawego jedynego w swoim rodzaju smaczku. Jest tutaj także pierwsza w Polsce ścieżka pośród koron drzew (widoczna na zdjęciu). 

 

Zwierzęta Tylicza

W Tyliczu można zajrzeć do lubianego przez dzieci gospodarstwa Farma LaMa. Mieszka tutaj cały zwierzyniec - kozy, owce, konie, krowy, psy… Latem nietrudno trafić na warsztaty czy pokaz robienia serów. 

 

Słowacji Bardejov i basen w Popradzie

Nie można jednak pominąć tak bliskiej nam Słowacji! Dla miłośników poznawanie perełek światowego dziedzictwa UNESCO niemałą gratką będzie miasteczko Bardejov z ogromnym rynkiem i świetnie zachowanymi fortyfikacjami obronnymi. 

W bardziej upalne dni polecamy za to Aqua City Poprad, w którym ilość basenów, rur czy zjeżdżali zachwyci najbardziej wymagających pływaków.

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Zapytaj o wolny termin

Odpowiedzialność za zawarte w powyższej ofercie informacje, ich aktualność i wiarygodność ponosi Dom na Łąkach.
Krynica.pl jako podmiot świadczący usługę hostingu ofert w Bazie noclegowej nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.
Aby zgłosić naruszenie prawa napisz do info@krynica.pl