Sanktuarium w Tyliczu

Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej - Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych

 

27 sierpnia 2016r. Ks. Bp. Andrzej Jeż - Biskup Tarnowski podniósł kościół pw. Imienia Maryi w Tyliczu do godności Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej - Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych.

 

Fot. Andrzej Kieblesz 

Do sanktuarium można dojechać korzystając z kursujących z Krynicy do Tylicza Busów. Wysiadając na przystanku w Rynku po przejściu małego parku z fontanną zobaczymy górującą nad miejscowością bryłę kościoła oraz Golgotę.

 

ROZKŁAD JAZDY BUSÓW Z KRYNICY DO TYLICZA  >>>

 

Informacje o Mszach Świętych i Nabożeństwach na stronie parafii:    http://www.parafiatylicz.pl/ >>>

 

W Sanktuarium Matki Boskiej Tylickiej oprócz Kościoła sanktuaryjnego z cudownym obrazem Maryi można skorzystać z dróżek różańcowych, przy których wmurowane jest 20 kapliczek różańcowych połączonych ogromnym kamiennym różańcem. Dodatkowo przy wejściu na dróżki pielgrzymów witają pomniki bp. Piotra Tylickiego oraz króla Kazimierza Wielkiego.  

                                                                                                               Fot. Andrzej Kieblesz

Nad dróżkami góruje Golgota - wymurowane z kamieni wzniesienie, w którym wykute są kaplice zawierające patriotyczne i religijne płaskorzeźby. Na szczycie Golgoty, na który prowadzi kręta, ale prosta i łagodna ścieżka znajdują się figury Jezusa Ukrzyżowanego, Matki Boskiej oraz św. Jana.
Dookoła Golgoty domurowano groty siedmiu boleści   Matki Bożej. Wszystkie budowle i uliczki opatrzone są marmurowymi tablicami z wyrytymi cytatami znanych Polaków, a także mądrościami życiowymi i fragmentami Biblii.

                                                                                                                                                                               Fot. Andrzej Kieblesz

 

  Autorem i pomysłodawcą jest ksiądz Prałat Marian Stach.