Dla dzieci


 
Poniżej prezentujemy Państwu atrakcje dla najmłodszych turystów dostępne w Krynicy i okolicach.

 

Krynica kusi wiosną, latem i jesienią

 

Zwiedzanie miejscowości można rozpocząć od spaceru Deptakiem, ale już w bardzo niewielkiej odległości od samego serca Krynicy znajduję się Góra Parkowa z kompleksem Rajskich Ślizgawek, zjeżdżalnią pontonową, jak i samą kolejką linowo-terenową na szczyt.

 
Niejednokrotnie już sama przechadzka urokliwymi ścieżkami spacerowymi- pełnymi tajemniczych zakamarków i oczek wodnych -  może okazać się nie lada wyzwaniem dla rodziców małych odkrywców. Najkrótsze i najszybsze wejście na Górę Parkową (ok. 15 min.) od strony ul. Pułaskiego w stronę Tylicza, jest przystosowane dla wózków dziecięcych.

 

Niezapomniane wrażenia gwarantuje również Sankostrada  –  całoroczny tor przypominający do złudzenia tor bobslejowy, którego dodatkową zaletą jest brak konieczności naśnieżania, gdyż jazda odbywa się w specjalnych dwuosobowych wózkach zamiast tradycyjnych sanek.

 

 

 

 

 

A oto lista pozostałych atrakcji, którymi można cieszyć się przebywając na świeżym powietrzu:

 

 

 

 

Krynicki Park Linowy u podnóża Jaworzyny Krynickiej gwarantuje zabawę pełną emocji dla turystów w każdym wieku. W jego ofercie znajdują się 4 trasy: niska - dla dzieci; średnia- dla każdego; wysoka - dla śmiałków oraz zjazdowa, dodatkowo oferowana jest usługa BIG SWING - skok wahadłowy nad urwiskiem. Z tych atrakcji mogą korzystać dzieci już od 4 lat. Park Linowy prezentuje również szeroką ofertę dla grup zorganizowanych. 

 

 

Tor gokartowy Adrenalina w pobliskim Tyliczu na pewno podniesie poziom tego hormonu  wszystkim miłośnikom motoryzacji dzięki Gokartom " Rimo Evo 4" ( silnik honda gx200 6.5 km ).

 

FARMA LAMA w Tyliczu pozwoli Państwa pociechom odkryć uroki wiejskiego życia i umożliwi kontakt ze zwierzętami. W MINI ZOO dzieci mogą nakarmić zwierzęta, a podczas organizowanych na farmie zajęć - wcielić się w prawdziwego farmera.

Odważniejsi mogą zasmakować przejażdżek na koniach na piaskowej arenie, w krytej ujeżdżalni lub w terenie , co może stać się ich pasją na całe dorosłe życie.
 

Przy wjeździe do Krynicy od strony północnej, na tzw. Kopciowej znajduje się IZBA LEŚNA, w której prezentowana jest flora i fauna lasów Krynickich, a także zagadnienia związane z funkcjonowaniem lasów i pracą leśnika. Dodatkowo w pobliżu Izby wytyczono Ścieżkę Edukacyjną "Śladem pracy Leśnika" .

 

Z kolei trasy rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności jak i bogata oferta wypożyczalni sprzętu sportowego umożliwią relaks dla całej rodziny  bez konieczności posiadanie własnych dwóch kółek. Wypożyczalnie oferują zarówno rowery dziecięce, jak i siodełka dla najmłodszych pociech wraz z niezbędnymi kaskami.


Gdyby tego było mało – również wszystkie szlaki turystyczne i nordic walking stanowią świetną formę zaznajamiania najmłodszych z górską florą i fauną oraz z pięknem beskidzkiego krajobrazu. Co równie ważne - ten rodzaj rekreacji nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu poza wygodnymi butami.


Baseny z pewnością wypełnią Państwa pozostały  czas. Dla dzieci szczególnie polecamy basen w Osadzie Turystycznej "Domki w Lesie", przy którym znajdują się dwa wspaniale wyposażone place zabaw, kort do tenisa, boisko do siatkówki plażowej, a także punkt gastronomiczny. Wodne szaleństwo możliwe jest również na terenie Krynicy (ul. Pułaskiego 6) oraz w Aquaparku na Zapopradziu w pobliskiej Muszynie.

 

Nie zapominajmy również o ogólnodostępnych miejscach rekreacji takich jak Skateparki - w Krynicy szczególnie dobrze wyposarzony przy osiedlu Czarny Potok (ul. Reymonta), czy place zabaw, a dla nieco starszych - siłownie zwnętrzne.

 

 

Kiedy zaś zechcą Państwo odetchnąć od wysiłku fizycznego…

zapraszamy do odwiedzenia jedynego w swoim rodzaju Muzeum Zabawek Bajka, które przeniesie wszystkich w świat wspomnień. Najstarsze z prezentowanych w Krynicy zbiorów pochodzą jeszcze z czasów prehistorycznych. Zostały znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w Elblągu. Pozostała część kolekcji powstała w XIX  i początkach XX wieku.

Krynickie muzeum to jedyne poza Kudową-Zdrojem takie miejsce!

 

Bogatą historię okolic Krynicy możemy poznać w muzeach - w pobliskim Tyliczu znajduje się Muzeum Dziejów Tylicza (Dom Kultury na Rynku) oraz w Muszynie - Muzeum Regionalne PTTK „Państwa Muszyńskiego” (ul. A. Kity 26)

 

Nieco dalej - w Nowym Sączu znajduje się niezwykły, największy w Małopolsce obiekt muzealny - Sądecki Park Etnograficzny (ul. B. Wieniawy-Długoszewskiego 83b) oraz Miasteczko Galicyjskie (ul. Lwowska 226), w którym oprócz licznych starych budynków dzieci mogą zobaczyć dawne pracownie rękodzielnicze, a w ramach warsztatów rzemieślniczych samodzielnie wykonać przedmioty codziennego użytku. 

 

 

 

 

 

Oddalona o około 17 km od centrum  Krynicy Kamianna to światowe centrum apiterapii i Miodowa Stolica naszego kraju. Ta mała wioska posiada zarówno Muzeum Pszczelarstwa jak i liczne pasieki znane z dużej produkcji miodu i produktów pszczelich, a jej sława sięga daleko poza granice Małopolski.


 

 

Dla spragnionych jodu, a także dzieci z problemami oskrzelowymi czy alergicznymi polecamy jaskinie solne. Działanie jaskini solnej polega na wytwarzaniu odpowiedniego mikroklimatu, który pobudza siły obronne organizmu, a inhalacje są niczym innym jak powrotem do naturalnych metod leczenia.

 

Swoje podboje otwiera także najnowsze KINO CYFROWE – perełkowy ekran oraz system nagłośnienia Dolby Digital, a także możliwość oglądania filmów w technologii 3D zapewnią wszystkim widzom niezapomniane wrażenia.
 

 

Warto również skorzystać z dostępnej w najbliższej okolicy oferty flisaków, którzy zapraszają do Piwnicznej (ok. 30 km), skąd rusza spływ„ Doliną Popradu”. Bezpieczne łodzie flisackie mają bardzo małe zanurzenie, co pozwala na korzystanie z nich nawet przy niskich stanach wód. Spływ rozpoczyna się na przystani  przy ul. Gąsiorowskiego -poniżej mostu wiszącego, w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją.

 

 

Podobną atrakcję stanowi spływ Dunajcem, który jest najwygodniejszą formą zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Można go rozpocząć w Sromowcach Wyżnych, Kątach lub w Sromowcach Niżnych u podnóża Trzech Koron (ok. 100 km od Krynicy).

Należy zaznaczyć, że obydwa spływy są bardzo bezpiecznymi formami wypoczynku, a flisacy mają na wyposażeniu łodzi kapoki.

 

 

 


Polecamy również korzystanie z oferty lokalnych  biur turystycznych lub samodzielnego zwiedzania niezwykle fascynujących zakątków całej południowej Polski!

 

 
Zachęcamy gorąco do oderwania swoich milusińskich od telewizorów, czy komputerów i przypomnienia im smaku, zapachu i uroku wypoczynku poza miastem.

 

WAKACJE 2020 ---> oferta noclegów  KLIKNIJ I SPRAWDŹ >>>

 

WYPOCZYNEK Z DZIECKIEM ---> oferta noclegów przystosowanych specjalnie do potrzeb rodzin z dziećmi      KLIKNIJ I SPRAWDŹ >>>