Dla dzieci


 
Tym, co czyni Krynicę i okolice świetnym miejscem do spędzenia urlopu w rodzinnym gronie są nie tylko warunki klimatyczne, cisza i spokój kurortu sanatoryjnego, ale to przede wszystkim moc atrakcji dla najmłodszych  turystów!

 

Krynica kusi wiosną, latem i jesienią

Zwiedzanie miejscowości można rozpocząć od spaceru Deptakiem, ale już w bardzo niewielkiej odległości od samego serca Krynicy znajduję się Góra Parkowa z kompleksem Rajskich Ślizgawek, zjeżdżalnią pontonową, jak i samą kolejką linowo-terenową na szczyt.

 
A niejednokrotnie już sama przechadzka urokliwymi ścieżkami spacerowymi- pełnymi tajemniczych zakamarków i oczek wodnych -  może okazać się nie lada wyzwaniem dla rodziców małych odkrywców.

 

Niezapomniane wrażenia gwarantuje również Sankostrada  –  całoroczny tor przypominający do złudzenia tor bobslejowy, którego dodatkową zaletą jest brak konieczności naśnieżania, gdyż jazda odbywa się w specjalnych dwuosobowych wózkach zamiast tradycyjnych sanek.

 

 

A oto lista pozostałych atrakcji, którymi można cieszyć się przebywając na świeżym powietrzu:

 

 

 

 

Krynicki Park Linowy u podnóża Jaworzyny Krynickiej gwarantuje zabawę pełną emocji dla turystów w każdym wieku. W jego ofercie znajdują się 4 trasy: niska - dla dzieci; średnia- dla każdego; wysoka - dla śmiałków oraz zjazdowa, a dodatkowo oferowana jest usługa BIG SWING - czyli skok wahadłowy nad urwiskiem. Z tych atrakcji mogą korzystać dzieci już od 4 lat. Park Linowy prezentuje również szeroką ofertę dla grup zorganizowanych ( kolonii, zielonych szkół czy wycieczek ). 

 

Tor gokartowy Adrenalina w pobliskim Tyliczu na pewno podniesie poziom tego hormonu u wszystkim miłośnikom motoryzacji dzięki Gokartom " Ri

mo Evo 4" ( silnik honda gx200 6.5 km ).

 

Natomiast oferta stadnin  i Farmy Ekologicznej  pozwolą Państwa pociechom odkryć uroki wiejskiego życia, kontaktu ze zwierzętami, a także zasmakować przejażdżek na koniach czy kucykach, co może stać się ich pasją na całe dorosłe życie.
 

Z kolei trasy rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności jak i bogata oferta wypożyczalni sprzętu sportowego  umożliwią relaks dla całej rodziny  bez konieczności posiadanie własnych dwóch kółek.


Gdyby tego było mało – również wszystkie szlaki turystyczne stanowią świetną formę zaznajamiania najmłodszych z górską florą i fauną oraz z pięknem beskidzkiego krajobrazu. Co równie ważne - ten rodzaj rekreacji nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu poza wygodnymi butami.


Baseny otwarte jak i te w ośrodkach wypoczynkowych z pewnością wypełnią Państwa pozostały  czas, bo gdzie indziej jak nie w Krynicy korzystać z kąpieli, nawet jeśli nie są to kąpiele borowinowe.

 

 

 

Kiedy zaś zechcą Państwo odetchnąć od wysiłku fizycznego…

 

zapraszamy do odwiedzenia jedynego w swoim rodzaju Muzeum Zabawek Bajka , które przeniesie wszystkich w świat wspomnień. Najstarsze z prezentowanych w Krynicy zbiorów pochodzą jeszcze z czasów prehistorycznych. Zostały znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w Elblągu. Pozostała część kolekcji powstała w XIX  i początkach XX wieku.

Swoje podoje otwiera także najnowsze KINO CYFROWE – perełkowy ekran oraz system nagłośnienia Dolby Digital, a także możliwość oglądania filmów w technologii 3D zapewnią wszystkim widzom niezapomniane wrażenia.
 
Dla spragnionych jodu a także dzieci z problemami oskrzelowymi czy alergicznymi polecamy jaskinie solne. Działanie jaskini solnej polega na wytwarzaniu odpowiedniego mikroklimatu, który pobudza siły obronne organizmu, a inhalacje są niczym innym jak powrotem do naturalnych metod leczenia.


Zachęcamy również do korzystania z oferty lokalnych  biur turystycznych lub samodzielnego zwiedzania niezwykle fascynujących zakątków całej południowej Polski.


 

W skład oddalonego o około 30 kilometrów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu wchodzi Skansen Regionalny oraz Miasteczko Galicyjskie, gdzie dążąc do możliwie najwierniejszego odtworzenia dawnej wsi sądeckiej - prezentowane jest budownictwo, jak i życie codzienne wszystkich grup społecznych tworzących kulturę naszego regionu.

 

 

 

 

 

 

Oddalona o około 17 km od centrum  Krynicy Kamianna to światowe centrum apiterapii i Miodowa Stolica naszego kraju. Ta mała wioska posiada zarówno Muzeum Pszczelarstwa jak i liczne pasieki znane z dużej produkcji miodu i produktów pszczelich, a jej sława sięga daleko poza granice Małopolski.


 

Należy również koniecznie skorzystać z oferty flisaków, którzy zapraszają Państwa  do Piwnicznej ( ok. 40 km ) skąd rusza spływ„ Doliną Popradu”. Bezpieczne łodzie flisackie  mają bardzo małe zanurzenie, co pozwala na korzystanie z nich nawet przy niskich stanach wód. Spływ rozpoczyna się na przystani  przy ul. Gąsiorowskiego -poniżej mostu wiszącego, w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją.

 

Podobną atrakcję stanowi spływ Dunajcem, który jest najwygodniejszą forma zwiedzania Pienińskiego Parku Krajobrazowego. Można go rozpocząć w Sromowcach Wyżnych , Kątach  lub w Sromowcach Niżnych u podnóża Trzech Koron ( ok. 100 km od Krynicy ). Istnieją dwie przystanie docelowe: Szczawnica - długość trasy ok. 18 km i Krościenko - długość trasy ok. 23 km

Należy zaznaczyć, że obydwa spływy są bardzo bezpiecznymi formami wypoczynku a flisacy mają na wyposażeniu łodzi kapoki.

 

 

 

Kiedy jednak znudzą się Państwu ojczyste rejony polecamy wyprawę do kompleksów basenowych zlokalizowanych u naszych południowych sąsiadów. Czekają na Państwa

Poprad, Vrbov czy też Tatralandia – pełne wodnych zjeżdżalni, placów zabaw i basenów termalnych na zewnątrz o temperaturze wody od 26°C do 38°C.


Zachęcamy więc gorąco do oderwania swoich milusińskich od telewizorów czy komputerów i przypomnienia im smaku, zapachu i uroku wypoczynku poza miastem.