Tylicz-Ski

STACJA NARCIARSKA TYLICZ Sp. z o.o.  

Biuro: ul. Boczna 4, 33-383 Tylicz

Stoki znajdują się w Tyliczu przy ul. Wolności stanowiącej drogę Tylicz - Powroźnik

www.tylicz.ski

mail:  info@tylicz.ski

Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się na granicy Beskidu Sądeckiego, w południowo-wschodniej części Małopolski niedaleko Krynicy. Sama miejscowość Tylicz znajduje się na wysokości 580 m n.p.m. w dolinie potoków Muszynka i Mochnaczka, natomiast tereny narciarskie zlokalizowane są na zboczach liczącego 770 m. n.p.m. Bradowca.

Położenie ośrodka w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, spokojna okolica, dobry dojazd i konkurencyjne ceny noclegów zapewniają udany wypoczynek w gronie rodziny
i przyjaciół. Stacja Narciarska „Tylicz” jest również idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W pobliżu parkingów znajduje się gospoda Gościniec Top-Ski,  w której można się ogrzać i zjeść smaczny posiłek.

Trasy narciarskie:

Ośrodek dysponuje nową koleją krzesełkową o długości 750 m., dwoma wyciągami orczykowymi oraz bezpiecznym, przeznaczonym dla najmłodszych narciarzy, wyciągiem Baby Ski. Zmodernizowane i niezwykle urozmaicone trasy narciarskie zadowolą zarówno zaawansowanych jak i początkujących miłośników białego szaleństwa.

Stacja narciarska obejmuje 7 tras o łącznej długości 5 km a ukształtowanie terenu umożliwia 11 różnych wariantów zjazdu ze szczytu Bradowca. Specjalnie wydzielony stok gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych adeptów narciarstwa.

 

Numer trasy

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Oświetlony

Naśnieżanie

Typ wyciągu

 1

900m

1800os/h

Rodzinna

Tak

Tak

Krzesełko

5

1100m

1800os/h

Rodzinna

Nie

Nie

Krzesełko

6

1000m

1800os/h

Rodzinna

Tak

Część

Krzesełko

7

1000m

1800os/h

Rodzinna

Tak

Tak

Krzesełko

2

450m

600os/h

Rodzinna

Tak

Tak

Orczyk

3

450m

600os/h

Rodzinna

Tak

Tak

Orczyk

4

150m

300os/h

Bardzo łatwa

Nie

Tak

Talerzyk

Dojazd:

Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się w odległości 1,5 km od centrum Tylicza przy drodze Tylicz – Powroźnik zapewniając swoim Gościom bezpłatne parkingi. Możliwy jest również dojazd komunikacją publiczną z samej Krynicy.