facebook instagram

Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników"

 

 

W Dolinie Czarnego Potoku pod stokami Jaworzyny Krynickiej zlokalizowane są Narciarskie Trasy biegowe „u Leśników”, przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

 

Wypożyczalnia otwarta jest od godziny 9 do 15 codziennie zaś trasy biegowe przez całą dobę pod warunkiem wykupienia wcześniej biletu wstępu u obsługi. Trasy przygotowane są pomiędzy drogą na Izwór a dolną Stacją Kolejki Gondolowej:

  1. zielona - o długości ok. 500 m - dla 3 letnich dzieci i uczących się chodzić lub biegać
  2. żółta - o długości ok. 2400m – dla początkujących
  3. niebieska - o długości ok. 2800 m - dla zaawansowanych, możliwa prędkośc zjazdu to nawet 70 km/h

 

 

Trasy (razem ok. 6 km) są ratrakowane i poprowadzone zostały na stoku Jaworzyny po halach i terenach leśnych. Przy trasach znajduje się duży płatny parking i wypożyczalnia nowego biegowego sprzętu narciarskiego (sprzęt zarówno do klasyka jak i do stylu łyżwowego). Na miejscu jest podwójny WC. Poszczególne trasy zróżnicowane są pod kątem stopnia trudności. Organizowane są tutaj otwarte zawody dla amatorów m. in. o Puchar Leśników Krynickich czy Puchar Rektora UR. 

 

 

Zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków okolic Jaworzyny Krynickiej. Oczywiście prosimy o ostrożną jazdę i zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

cennik
cennik

POGODA I KAMERY - sprawdź>>

 

Bliższe informacje na temat warunków panujących na trasach, zasad korzystania z tras oraz możliwości wypożyczenia sprzętu narciarskiego pod numerem telefonu:
Paweł 504 298 267
 

Zapraszamy!