facebook instagram

Kopalnia Soli Bochnia


32-700 Bochnia

Opis


REALIZUJEMY BON TURYSTYCZNY >>

 KUP BILET ON-LINE>>

Kopalnia Soli Bochnia jest jedną z największych atrakcji turystycznych Małopolski.

 

Najstarsza na ziemiach Polskich kopalnia soli kamiennej, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się niecałe dwie godziny drogi od Krynicy-Zdroju - w najstarszym mieście Małopolski – Bochni.

 

 

Liczne atrakcje, takie jak ekspozycja multimedialna, podziemna kolejka, czy przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę, przyciągają turystów do tej niezwykłej perełki turystycznej Małopolski.

 

 

Zjeżdżając prawdziwą górniczą windą 212 pod ziemię, zwiedzający przenoszą się w inny świat. Surowe a przez to autentyczne wnętrze kopalni robi ogromne wrażenie nie tylko na tych, którzy są tu po raz pierwszy.

 

 

Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną jest najczęściej wybieraną opcją zwiedzania kopalni.

 

 

W tym przypadku wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i Księżnej Kingi a kończącej współcześnie tu i teraz.

 

 

Niewątpliwą atrakcją zwiedzania jest przejazd podziemną koleją.

 

 

Zwiedzający często decydują się wydłużyć wizytę w kopalni i uzupełnić ją o podziemną przeprawę łodzią. W towarzystwie flisaków opowiadających niezwykle zajmujące opowieści o bocheńskiej kopalni turyści pokonują ponad 100 metrów zalanej solanką komory.

 

 

Rodziny z młodszymi dziećmi powinny zwrócić uwagę na „Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika”. Ta nieco bajkowa wersja zwiedzania spodoba się całej rodzinie, chociaż uwaga skupia się głownie na najmłodszych turystach. Na tej trasie można poznać legendę o Skarbniku i odszukać skarb, którego on strzeże. Trasa obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, przejazd kolejką, spotkanie z tajemniczą postacią Skarbnika oraz pobyt w komorze Ważyn.

 


Nie można też zapomnieć o walorach prozdrowotnych. Podziemny aerozol zmniejsza objawy alergii, a także pozytywnie wpływa na kondycję osób, które zmagają się między innymi z astmą czy POCHP. Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia to doskonała forma profilaktyki zdrowotnej.

 

Dane kontaktowe


Kopalnia Soli Bochnia

Campi 15
32-700 Bochnia
tel. +48.14.6926752


internet: https://kopalnia-bochnia.pl/
e-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

Zapytaj o ofertę

Oferty noclegów

  •  PROMOCJA czerwiec - nocleg z basenem, jakuzzi - 130 zł/os (korzystanie z wszystkicj atrakcji jak w wakacje) WAKACJE nocleg - 150 zł/os Zniżkowe Vouchery na Wieżę Widokową    Oferujemy ap ...więcej

  • STYLOWE CHATY W KRYNICY-ZDRÓJ Nasze Chaty tj. Koliba, Bacówka i Gazdówka przeznaczone są dla gości do 9 osób.   Każdy domek letniskowy składa się z 3 pokoi, 2 łazienek, w pełni wyposaż ...więcej

  • SANATORIUM NAD KRYNICZANKĄ jest usytuowane w ścisłej strefie ochrony uzdrowiskowej, w bliskim sąsiedztwie Góry Parkowej oraz  niewielkiej odległości od deptaku i Pijalni Wód Mineralnych. Loka ...więcej

  • Obiekt Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji GEOVITA w Krynicy-Zdroju to ośrodek położony w bezpośrednim sąsiedztwie lasów i Parku Zdrojowego, jest idealnym miejscem na wypoczynek i relaks. W  In ...więcej