facebook instagram

Kopalnia Soli Bochnia


32-700 Bochnia

Opis


Kopalnia Soli Bochnia jest jedną z największych atrakcji turystycznych Małopolski.

 

Najstarsza na ziemiach Polskich kopalnia soli kamiennej, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się niecałe dwie godziny drogi od Krynicy-Zdroju - w najstarszym mieście Małopolski – Bochni.

 

Liczne atrakcje, takie jak ekspozycja multimedialna, podziemna kolejka, czy przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę, przyciągają turystów do tej niezwykłej perełki turystycznej Małopolski.

 

Zjeżdżając prawdziwą górniczą windą 212 pod ziemię, zwiedzający przenoszą się w inny świat. Surowe, autentyczne wnętrze kopalni robi ogromne wrażenie nie tylko na tych, którzy są tu po raz pierwszy.

 

Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną jest najczęściej wybieraną opcją zwiedzania kopalni.

 

W tym przypadku wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i Księżnej Kingi a kończącej współcześnie tu i teraz.

 

Niewątpliwą atrakcją zwiedzania jest przejazd podziemną koleją.

 

Zwiedzający często decydują się wydłużyć wizytę w kopalni i uzupełnić ją o podziemną przeprawę łodzią.

 

W towarzystwie flisaków opowiadających niezwykle zajmujące opowieści o bocheńskiej kopalni turyści pokonują ponad 100 metrów zalanej solanką komory.

 

 

Dane kontaktowe


Kopalnia Soli Bochnia

Campi 15
32-700 Bochnia
tel. +48.14.6926752


internet: https://kopalnia-bochnia.pl/
e-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

Zapytaj o ofertę