facebook instagram

Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka


33-380 Krynica-Zdrój

więcej zdjęć w galerii

Opis


Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego i snowboardu.

Jest również wiele ciekawych tras dla miłośników skitourów.

 

Pokrywa śnieżna na Jaworzynie utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 12 tras o łącznej długości niemal 14 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS.

 

Pierwszym krokiem było oddanie do użytku najnowocześniejszej w Polsce 6-os kolei krzesełkowej Jaworzyna Express na trasie nr 6.

 

W tym sezonie narciarze będą mieli do dyspozycji nową 4-os kolej krzesełkową o nazwie "Siódemka" wraz z zupełnie nową trasą narciarską dla początkujących.

 

Obok stacji dolnej znajduje się Hotel Jaworzyna Krynicka.

Liczne restauracje, szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard, Akademia Misia Polarnego, wypożyczalnia nart, serwis Wintersteiger oraz  centrum testowe Rossignol i HEAD.

 

Wieczorna jazda na ponad 2 km trasie uzupełnia ofertę stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka.

 

O wszystich nowościach w seznie narciarskim 2023/2024 możecie przeczytać tutaj.

 

 

Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-os kolei gondolowej, dwóch kolei krzesełkowych, jest także sześć wyciągów orczykowych oraz miejsca szkolenia dla dzieci (na szczycie oraz przy dolnej stacji gondoli).

 

Trasy narciarskie mają alpejski charakter (to odróżnia je od zdecydowanej większości polski tras) i zróżnicowany stopień trudności.

 

 

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Do dyspozycji narciarzy jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Ponad 900 par nart, kasków, butów, kijków firmy Rossignol i HEAD sprawi, że otrzymacie najlepszy sprzęt dostosowany do Waszych umiejętności. Nasz nowy sklep firmowy, znajduje się w wypożyczalni Jaworzyna.

Znajdzie tam sporo fajnych i przydatnych rzeczy.

Możecie zakupić koszulki, buffy, czapki z linii produktowej Jaworzyna 1114 m a dodatkowo znajdziecie akcesoria narciarskie takie jak google, czapki, rękawice, kaski i inne produkty marki Rossignol, HEAD oraz innych topowych producentów.

 

W wypożyczalni znajdziecie również Centrum Testowe Nart marek Rossignol oraz HEAD. Informacje o centrum testowym znajdziecie pod linkiem >klik

 

 

 GODZINNY OTWARCIA WYCIĄGÓW >>

 

GODZINY OTWARCIA TRAS >>

 

MAPA TRAS NARCIARSKICH >>

 

CENNIK >>

 

Szkoła Jaworzyna posiada świetnie wykwalifikowaną i selektywnie dobraną kadrę do prowadzenia zajęć narciarskich i snowboardowych z dziećmi.

Posiada uprawnienia SITN PZN i SITS dzięki czemu podczas kursów gwarantuje najwyższy poziom nauki i bezpieczeństwa.

Dzieci podczas zajęć podnoszą umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń i zabawy na śniegu.

Przez cały okres trwania kursu dzieci są pod opieką doświadczonych instruktorów, a czas umila maskotka Misia Polarnego i uśmiechnięte animatorki.

Kursy przeznaczone dla małych narciarzy w wieku 4-12 lat oraz snowboardzistów w wieku 8-16 lat na każdym poziomie zaawansowania.

Szkolenia odbywają się w niewielkich grupach, a nasi instruktorzy dopasowują poziom zajęć do wieku i umiejętności dzieci.

Zajęcia prowadzone są według programu nauczania dzieci SITN PZN bądź SITS. Kursy 5 dniowe odbywają się w godzinach 10:00-14:00 z przerwą na ciepły posiłek w restauracji Koliba, kursy weekendowe są w godzinach 10:00-13:00 zajęcia bez przerwy na lunch.

Kurs kończy się zawodami oraz uroczystym rozdaniem nagród. W każdą środę dodatkowe zajęcia w formie ślizgawki pod opieką instruktorów w godzinach 18:00-20:00.

Rodziców w tym czasie zapraszamy na nocną jazdę na nowo powstałym, najnowocześniejszym wyciągu narciarskim w Polsce po wyratrakowanej trasie bądź do strefy chillout.

Dane kontaktowe


Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka

Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48.18.4715271


internet: www.jaworzynakrynicka.pl/
e-mail: biuro@jaworzynakrynicka.pl