facebook instagram

Punkty widokowe

Góra Parkowa

Usytuowana w centrum Krynicy jest rewelacyjnym miejscem pod względem dostępności oraz podziwiania miasta i okolic. Na szczyt można dotrzeć kolejką lub pieszo.
Wybierając tą drugą opcję najlepiej podążać szlakami żółtym lub niebieskim, obydwa jednakowo prowadzą na szczyt tą samą drogą. Docierając do celu od północnej strony mam przyjemność podziwiać panoramę centrum Krynicy, natomiast od południa jej okolice oraz sąsiednie miejscowości np. Powroźnik.

Jaworzyna

Najbardziej widowiskowa góra na terenie całej okolicy. Popularna dzięki nowoczesnej kolei gondolowej, która prowadzi z Krynicy na sam szczyt.
Wybierając pieszą wędrówkę z Krynicy mamy do wyboru szlak zielony znajdujący się nieopodal stacji kolei gondolowej. Szlak ten jest dosyć stromy, jednak w połowie istnieje możliwość zmiany szlaku na szeroką drogę dojazdową do schroniska górskiego na Jaworzynie.
Przy dobrej widoczności możemy podziwiać krajobraz Krynicy wraz z całą okolicą, a także przepiękne pasmo Tatr Wysokich.

Góra Krzyżowa

Usytuowana jest nieopodal centrum. Na szczyt można dotrzeć poprzez szlak turystyczny żółty, który prowadzi dookoła Krynicy. Szczyt jest miejscem na którym znajduje się duży Krzyż upamiętniający historyczne zdarzenie jakim była Konfederacja Barska.

Holica

Okolice góry są doskonałym miejscem by podziwiać centrum.
Holica usytuowana jest kilkanaście minut drogi od wcześniej omawianej Góry Krzyżowej. Prowadzi przez nią turystyczny szlak czerwony. Panorama przedstawia Górę Parkową oraz sąsiadujące z nią Góry Szalone. Z kolei z przeciwnej strony świetnie widać pasmo Jaworzyny Krynickiej wraz ze szczytem.

Bacówka nad Wierchomlą

Schronisko turystyczne PTTK położone w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką. Z Krynicy można dotrzeć szlakiem niebieskim.
Z polany rozciągają się widoki na góry, takie jak Wielki Rogacz i Radziejowa – największy szczytu Beskidu Sądeckiego. Przy dobrej widoczności można również podziwiać Tatry.