Urodził się 7 maja 1902 r. w Jaworowie. Po ukończeniu studiów medycznych we Lwowie rozpoczął tam pracę zawodową w klinice ginekologiczno-położniczej. W kwietniu 1935 r. zajął stanowisko lekarza Krynickiej Ubezpieczalni Społecznej, gdzie wykazał się fachowością i opiekuńczością w stosunku do chorych. W czasie trwania II wojny światowej udzielał pomocy medycznej oddziałom partyzanckim. Później cała jego praca zawodowa i społeczna nastawiona była na odbudowę i rozwój uzdrowiska. To z jego inicjatywy powstała Krynicka Komunikacja Autobusowa, która umożliwiła mieszkańcom, kuracjuszom i wczasowiczom transport w czasie gdy kolej była nieczynna z powodu uszkodzenia tunelu w Żegiestowie.
„Doktor” – bo tak wszyscy o Nim mówili i tak też się do Niego zwracali – rozpoczął budowę ze środków społecznych i własnych „Parku Sportowego”. Był długoletnim Prezesem Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Społecznego Komitetu Rozwoju Krynicy. To właśnie z jego inicjatywy zostały wydane albumy: „40 lat KTH”, „Beskid Sądecki”, „Nikifor”, „Krynica w rysunkach A. Wasilewskiego” i pierwszy po 1945 r. folder „Krynica”. Również Biblioteka Miejska zawdzięcza swoje powstanie i rozwój Doktorowi i jego małżonce Helenie.
Był on najdłużej pracującym lekarzem na stanowisku Lekarza Naczelnego Krynicy i Z-cy dyrektora do spraw lecznictwa w Dyrekcji Zespołu Uzdrowisk Krynicko-Popradzkich. Za swe zasługi odebrał liczne wysokie odznaczenia państwowe. Zmarł 1 marca 1980 r. i został pochowany w rodzinnym grobowcu na Starym Cmentarzu w Krynicy.